Daniel Málek

TÝDEN.CZ

26. 4. 2018
Rubrika: O sexu

Prezidentská rande v oblacích

Autor: Daniel Málek

13.03.2008 01:00

Letuška Eva, letuška Klára, letuška Petra. Druhou prezidentskou pětiletku Václava Klause odstartovala aférka „Prezident a další blondýna“.  

První dny svého druhého funkčního období měl český prezident věru napilno. Nejprve před desátou dopolední pátku 7. března 2008 položil Václav Klaus věnec k soše prvního československého prezidenta T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí. Po desáté složil ve Vladislavském sále Pražského hradu prezidentský slib. Ve Svatováclavské kapli poté položil květiny k ostatkům svatého Václava. Následoval přípitek ve Španělském sále. Večer se Klaus objevil na Barrandově, kde slavila komerční televize Nova 14. „narozeniny“. V úvodu večírku pronesl krátký projev... a zde běžné, dalo by se říci suché zpravodajství z inauguračního dne končí.  

Inaugurace V.K.Jméno prezidenta se pak objevuje v médiích v noci ze soboty na neděli. Zpravodajské servery (prvním byl tuším iDnes) přinesly dramatickou zprávu o tom, že při střetu se strážemi zemřel na zástavu srdce muž, který v sobotu večer pronikl do areálu prezidentského sídla v Lánech. V zámku přitom pobýval se svou rodinou znovuzvolený prezident Klaus. Kromě vetřelce se nikomu nic nestalo.  

V pondělí 10. března přinesl bulvární deník Aha! zpravodajství, popisující hodiny a minuty ze života pana prezidenta v pátek večer a v sobotu ráno, poté, co jsme jej opustili na večírku Novy. Pod titulkem „Klaus s milenkou v hotelu (vykřičník)“ následuje neúprosný minutovník.  

„Pátek 22.23 hodin – Prezident si odváží sexy blondýnku do hotelu za Prahou“. „22.38 - Prezidentská audina s Klausem a letuškou Petrou přijíždí do hotelu ve Vestci“. „6.04 - Z hotelu po vášnivé noci vychází Klaus s milenkou.“ „6.24 - Před bránou vojenského kbelského letiště a vystupuje Bednářová.“ „6.45 - Prezident přijíždí do Lumbeho vily na Hradě, kde bydlí s Livií.“ Tolik Aha!  

Václav Klaus a Petra BednářováPondělní státní návštěva Václava Klause na Slovensku i jeho úterní cesta do Polska ztrácejí na zpravodajské hodnotě, zastiňuje je aférka Prezident a blondýna. Informace o nové prezidentově letušce se stávají nejčtenějšími příspěvky na zpravodajských serverech.  

Petra Bednářová (29) je stevardkou u vládní letky. Jejím krédem je „Co mě nezabije, to mě posílí.“ Alespoň se to můžeme dočíst na webových stránkách www.letadla-letani.cz, kde je představena jako finalistka soutěže Miss Air 2002. Tehdy bylo Bednářové 22 let. S prezidentem chodí už několik let. Média připomněla Klausův románek s Klárou Lohniskou, rovněž letuškou. Jejich společné fotografie otiskl v srpnu 2002 deník Blesk. Minulý týden se vynořila třetí letuška, která na začátku 90. let prošla životem politika Klause - tehdejší stevardka vládní letky Eva Svobodová. Podle iDnes byla Klausovou „osobní letuškou, a také příjemnou a chytrou společnicí.“    

Finalistka soutěže Miss VzduchOtázka je, proč zrovna letušky. Jedna odpověď se nabízí. Václav Klaus bývá vykreslován jako jakýsi neposeda, aktivní muž, který nedokáže lenošit („Je strašně aktivní. Což je určitě dobře, ale on je aktivní pořád,“ pravila Klára Lohniská v rozhovoru s Ondřejem Hejmou pro Mf Dnes v únoru 2004). Klaus nalétal možná statisíce kilometrů. Při jeho pověsti muže, který nechce promarnit ani minutu času, si můžeme představit, že je pro něj několikahodinový pobyt na jednom místě – na palubě stroje svištícího kamsi ve výši deseti kilometrů nad zemí – úmorným vězením.  

Zároveň je ale prostředím, kde Václav Klaus není svázán protokolárními povinnostmi, místem, kde se může seznámit. V letadlech se často pohybují mladé atraktivní dámy-letušky - a i ve vzduchu platí, že muži mají rádi blondýnky.  

Rozhodně bych prezidenta nepodezříval, že jeho náklonnost k letuškám nějak souvisí s touhou stát se členem spolku s názvem Mile High Club. Do něj se řadí lidé, kteří podnikli sexuální aktivitu minimálně 1609 metrů nad zemským povrchem – tedy v letadle, vzducholodi, či vrtulníku. Za zakladatele této neoficiální organizace je považován jistý Lawrence Sperry. Tento americký průkopník létání byl v listopadu roku 1916 tak zaměstnán pohlavním stykem, že se se svým hydroplánem Curtiss flying boat zřítil z výše 152 metrů na vodní hladinu u města Babylon ve státě New York. Nikomu se nic nestalo, naštěstí. Kromě tohoto kousku se Sperry zapsal do historie letectví úctyhodnějším počinem, kterým byl vynález autopilota.  

Curtiss flying boatSeznam členů spolku Mile High Club neexistuje. Zřejmě nejznámějším je majitel společnosti Virgin Atlantic Airways sir Richard Branson, který tvrdí, že do klubu vstoupil již v 19 letech na toaletě na palubě letadla. Naposledy se média věnovala Mile High Clubu v listopadu 2007, kdy společnost Singapore Airlines požádala pasažéry, aby ve zbrusu nových strojích Airbus A-380 neprovozovali sex, a to ani v luxusních soukromých ložnicích.  

Ale zpět k Václavu Klausovi. Vždy, když se v Česku zjeví aférka typu „politik má milenku“, okamžitě se můžeme dočíst o tom, jak tuzemská veřejnost shovívavě toleruje nevěru. Jenomže to nedělá z nevěry normu. Nevěra by přece neměla být normou. Nevěra je sestrou přetvářky a falše. Prezident by naopak normou být měl. Měl by se vyvarovat toho, aby mezi prvními řádky jeho životopisu vyskytovala věta: „To je ten, co ho zase vyfotili s nějakou blondýnou.“Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.79

Diskuze

Daniel Málek

Daniel Málek
Oblíbenost autora: 7.89

O autorovi

Od 28. srpna 1997 pracuji v médiích. Z redakce Lidových novin jsem přešel do (dnes již zaniklého) Nedělního světa a od února 2007 jsem v Týdnu. Bydlím ve Velikém Brázdimu, se Silvou chováme kokra Denyho, kamerunskou kozu Sáru, kočky Whisku a Perlu a dvě králičice.

Kalendář

<<   duben 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30