Daniel Málek

TÝDEN.CZ

21. 6. 2018
Rubrika: O sportu

Ohlídá si Slavia titul?

Autor: Daniel Málek

15.05.2008 09:30

Tak si myslím, že by Slavia měla odehrát poslední zápas letošní fotbalové ligy proti Jablonci raději na Strahově. Budiž sešívaným přáno, že si konečně otevřeli nový domácí stadion. Lístky do Edenu byly vyprodány ještě před tím, než komise rozhodla o tom, že Slavie smí odehrát zápas s Jabloncem ve Vršovicích.  

Fronta na lupeny do Edenu.Dá se předpokládat, že atmosféra na novotou vonícím stadionu bude skvělá, zvlášť, jestli se Slavii podaří vyhrát, či remizovat – oba tyto výsledky jí stačí k prvnímu místu v lize bez ohledu na to, jak bude hrát Sparta v Liberci.   

Ale trochu mě mrazí, když si pročítám různé internetové diskuse, kde se již několik dní šíří návod na to, jak zabránit Slavii, aby po 12 letech konečně zase vybojovala ligový titul. Prý stačí, aby se našel nějaký magor, který v průběhu zápasu přiběhne na hřiště, dá pár facek rozhodčímu a zápas bude kontumován ve prospěch Jablonce. A pokud by Sparta zároveň dokázala vyhrát v Liberci, byl by mistrovský pohár její.  

Weboví diskutéři připomínají ligové utkání Bohemians – Sparta, které se hrálo před pěti lety. Vášnivý fanoušek Bohemky Zdeněk Urban, alias Ritchie, se strašně naštval, když Sparta dala podle jeho názoru neregulérní gól na 2:1. Ritchie přeskočil plot a vrhl se na pomezního rozhodčího Ladislava Talpu. Zápas předčasně skončil, po kontumaci vyhrála Sparta 3:0 a zajistila si titul. Bohemka navrch dostala mastnou pokutu, myslím, že to bylo půl milionu.  

Na plochu je to z ochozů fakt jen kousek.Ten zápas, o němž je řeč, se hrál ve vršovickém Ďolíčku v sobotu 17. května 2003. Poslední ligové kolo ročníku 2007/2008 se bude hrát shodou okolností také v sobotu 17. května. Slavii budou čekat dva těžké úkoly, které musí zvládnout, pokud chce ligu vyhrát. Za prvé, a to by mohl být úkol jednodušší, nesmí s Jabloncem prohrát. Tvrdším oříškem bude, jak ohlídat ochozy stadionu v Edenu. Mezi tribunami a hrací plochou totiž nestojí žádný plot. Kdyby se skutečně někdo rozhodl vletět na hřiště a napadnout hráče či rozhodčího, měl by to mnohem snazší, než na kterémkoli jiném stadionu včetně Strahova, kde Slavie osm let hrála svá domácí utkání.  

Bude v sobotu mistrovský pohár patřit Slavii?Lidé z vedení Slavie tvrdí, že to zvládnou, že posílí bezpečnostní službu jak jen to půjde. Na stadionu, podobně jako minulý týden na Spartě, vznikne improvizovaná soudní síň, zasedne i přestupková komise. „Přestupky a podezření z trestného činu budou řešeny neprodleně, viníci se mohou vrátit domů z fotbalu až po výkonu trestu," varuje případného „novodobého Ritchieho“ mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.  

I kdyby se Slavii podařilo si poslední zápas sezony ohlídat, ještě existuje jedna alternativa, která ji může o titul připravit. A pokud nepraskne, tak se o ní nikdy nedovíme. Že totiž na nějaké benzínové pumpě, či v podzemním parkovišti jakéhosi nákupního centra nenápadní pánové s kufříky dohodnou, jak ligový ročník 2007/2008 skončí. Kdo si totiž myslí, že z českého fotbalu odplavali „kapříci“ a že o výsledcích se rozhoduje výhradně na hřišti, tak je jemně řečeno naivní.  

No nic. Necháme se překvapit. V sobotu před pátou hodinou odpolední budeme vědět víc.      Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.86

Diskuze

Daniel Málek

Daniel Málek
Oblíbenost autora: 7.89

O autorovi

Od 28. srpna 1997 pracuji v médiích. Z redakce Lidových novin jsem přešel do (dnes již zaniklého) Nedělního světa a od února 2007 jsem v Týdnu. Bydlím ve Velikém Brázdimu, se Silvou chováme kokra Denyho, kamerunskou kozu Sáru, kočky Whisku a Perlu a dvě králičice.

Kalendář

<<   červen 2018

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930