Daniel Málek

TÝDEN.CZ

22. 10. 2018
Rubrika: O sportu

Co by bylo, kdyby…

Autor: Daniel Málek

16.06.2008 07:00

Stačilo fakt málo. Čeští fotbalisti zase mohli být za hrdiny, Karel Brückner by se usmíval a po posledním zápase kariéry reprezentačního kouče – třeba důstojné prohře s Chorvaty – by se loučil se ctí. Stačilo, aby jím vedený tým nepřestal v nedělním zápase s Tureckem na Euru za stavu 2:0 hrát v domnění, že už je všechno hotové. Poslední patnáctiminutovka zápasu Turecko – Česko byla nejspíš tím nejhorším, co mohlo Brücknera potkat. A nejen Brücknera. Stačilo vážně málo. Kdyby sice neplatí, ale kdyby platilo, tak by Euro pro Čechy ještě nekončilo. 

Vážně smutné loučení.Co by bylo kdyby…
…se nezranil Marek Matějovský. Ať si myslí kdo co chce, ale subtilní rodák z našeho Polabí byl v prvním poločase jedním z nejlepších Čechů. Komentátor na Primě sice říkal, že se trenéru Brücknerovi nelíbilo, jak Matějovský „řešil některé situace,“ a že ho chtěl stejně vystřídat. Přesto byl Matějovský o poznání lepší než David Jarolím, který ho ve 39. minutě kvůli zranění kotníku vystřídal.  

Co by bylo kdyby…
…Jan Polák netrefil za stavu dva nula tyčku. Běžela 71. minuta a národní tým mohl vést 3:0, střelu záložníka Poláka však zastavila konstrukce.   

Co by bylo kdyby…
…Češi kopali penaltu za to, že Turek kopnul Poláka do hlavy. Odražený míč po střele do tyče se snášel mezi českého středopolaře a nějakého Turka. Turek máchl nohou a špuntem kopačky rozsekl Polákovi čelo. Jasná penalta, ne však pro rozhodčího Fjördfeldta.  

Co by bylo kdyby…
…Češi nepřestali hrát. Přestože se dostali do vedení 2:0, nechali se čeští reprezentanti vlastně po celý zápas od Turků přehrávat. Nejmarkantnější do bylo v poslední dvacetiminutovce, kdy Češi jakoby zmizeli ze hřiště.  

Smutek fotbalového brankáře.Co by bylo kdyby…
…brankář Petr Čech, přezdívaný na vlastních internetových stránkách Big Pete, neměl smolnou sezonu, v níž si nutně potřeboval vybrat ještě jeden big kiks. K Čechovi ovšem patří minimálně ještě jedno kdyby. Je třeba objektivně říct, že kdyby nechytal v sobotu 7. června v Basileji proti domácím Švýcarům jako nadčlověk (nebo nadbrankář), tak by ta hrůzostrašná chyba proti Turkům neměla takovou váhu. Protože pak by Češi rozhodně nehráli do poslední minuty o postup do čtvrtfinále.

Co by bylo kdyby…
…rozhodčí odmával ofsajd při třetím gólu Turků. V 90. minutě byli čeští fotbalisté už dvě minuty rozhození z chyby Biga Peta, která je připravila o vedení, když turecký kapitán Nihat překrásnou střelou rozhodl. Jenomže ten gól, který poslal českou reprezentaci domů, neměl platit: tedy alespoň autor těchto řádků je bytostně přesvědčen, že se měl pískat ofsajd. 

Co by bylo kdyby…
…bývalý slavný fotbalista Milan Baroš nepřipravil v nastaveném čase Čechy o několik desítek sekund. Nevím přesně proč náhradník Baroš dostal žlutou kartu, nebyl jsem na hřišti. Ale tipl bych si, že měl nějaké důležité připomínky k výkonu rozhodčího. Sudí pak musel doklusat k české lavičce, aby ukázal bývalému šikovnému útočníkovi žlutý kartonek, čímž český tým přišel dejme tomu o půlminutu, v níž se ještě mohl pokusit srovnat na 3:3. 

     


Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.68

Diskuze

Daniel Málek

Daniel Málek
Oblíbenost autora: 7.89

O autorovi

Od 28. srpna 1997 pracuji v médiích. Z redakce Lidových novin jsem přešel do (dnes již zaniklého) Nedělního světa a od února 2007 jsem v Týdnu. Bydlím ve Velikém Brázdimu, se Silvou chováme kokra Denyho, kamerunskou kozu Sáru, kočky Whisku a Perlu a dvě králičice.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031