Daniel Málek

TÝDEN.CZ

26. 4. 2018
Rubrika: O politice

Co žene Wolfa z ČSSD

Autor: Daniel Málek

23.06.2008 06:40

Proč poslanec Petr Wolf (dříve ČSSD) vyrukoval se svým odchodem právě o uplynulém víkendu? Existuje několik možností. Buď se dá jeho opuštění strany brát jako vzkaz Condoleeze Riceové, ať do Prahy klidně přijede, že radar politicky projde. Nebo je poslanec Wolf trochu pankáč a rozhodl se, že Jiřímu Paroubkovi pořádně znechutí víkend. Třetí možností je, že má jeho prohlášení zakrýt něco jiného, podstatnějšího, temného, strašlivého - ale co, to se nikdy nedozvíme, protože již je to překryto. 

Pankáč Wolf.jpgZkazit Paroubkovi víkend, to se Petru Wolfovi zcela jistě podařilo. Neděle byla nejteplejším dnem v roce, první letní víkend se vůbec vydařil. Dovedu si představit, jak se tvářila paní novomanželka Paroubková, když jí Paroubek někde na plovárně oznámil, že musí okamžitě do Liďáku na grémium, protože si ODS koupila dalšího socialistického poslance. "A to mám jet domů tramvají, nebo co?" volala Paroubková za svým mužem, ten ale neslyšel a rudý vzteky se za běhu k limuzíně snažil přes vlhké plavky natáhnout plátěné gatě. Taková pohnutka - tedy zkazit Paroubkovi víkend - však Wolfa k načasování oznámení jeho odchodu ze strany skoro určitě nevedla.

Pravděpodobnější se jeví možnost, že na Topolánkovu vládu tlačí Američané kvůli brdskému radaru. Je to samozřejmě pouze spekulace, některé věci však do sebe logicky zapadají. Ministryně zahraničí USA Condoleeza Riceová má přijet do České republiky podepsat smlouvy o umístění radarové stanice na začátku července, tedy vlastně za několik dní. Protiraketová obrana dělá i z tak zaprděné zemičky, jakou je Česko, významného strategického partnera. Proto je možné, že USA chtějí před příjezdem paní Condoleezy vědět, jakou politickou podporu se Topolánkovu kabinetu podařilo pro obří bílou kouli v Brdech získat. 

Muž u moci.jpgVládní sestava ovšem není v otázce radaru jednotná: hlavně kvůli zeleným. Když se tedy nemůže premiér spolehnout na koaliční poslance, musí vzít zavděk chudáky zákonodárci (Melčák, Pohanka, Snítilý, Wolf), které prý výhružky, zlé SMSky a stranická tyranie vyhnaly ze stáda Paroubkových oveček. 

Paroubek o víkendu obvinil ODS, že si Wolfův hlas koupila. Bez důkazů, jak je jeho zvykem. Důkazy prý přijdou časem. Teď je ČSSD přesvědčena, že tomu tak bylo. Obávám se ale, že důkazy nepřijdou. A kdyby přišly, spadnou pod stůl. 

A vikend je v pytli.jpgBez ohledu na to, zda chtěl poslanec Wolf zkazit Paroubkovi víkend, či jen chtěl demonstrovat svou lásku k americkému radaru, dostali čeští voliči další lekci, jak se v Česku na začátku třetího tisíciletí dělá politika. Že není vlastně vůbec důležité, jak dopadnou volby. Hlavní je, kdo z poslanců bude tak konstruktivní, že bude ochotný přeběhnout ke konkurenci, ve jménu politické stability a potřeby klidu na práci. 

Peníze a moc dělají své, bez ohledu na to, kdo je právě u koryta. Nuzota z lidí lotry činí a vlky z lesů žene hlad. A vlk je wolf.  


Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.78

Diskuze

Daniel Málek

Daniel Málek
Oblíbenost autora: 7.89

O autorovi

Od 28. srpna 1997 pracuji v médiích. Z redakce Lidových novin jsem přešel do (dnes již zaniklého) Nedělního světa a od února 2007 jsem v Týdnu. Bydlím ve Velikém Brázdimu, se Silvou chováme kokra Denyho, kamerunskou kozu Sáru, kočky Whisku a Perlu a dvě králičice.

Kalendář

<<   duben 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30